Jak správně zapojit...


Kvalitní prodlužovací kabel

Vše potřebné k sestavení kvalitního prodlužováku je běžně ke koupi, a díky tomu není problém si postavit vlastní prodlužovací kabel.

Co na to budeme potřebovat?

Třížilový kabel, jehož žíly jsou tvořeny lanky s průřezem 3 x 2,5 mm2 s kvalitní gumovou izolací cena cca 30 - 40Kč/m
zásuvku cena cca 100 - 400Kč/ks
vidlici (zástrčku) cena cca 100 - 400Kč/ks

Fáze by měla být v zásuvce vlevo. Černý (hnědý) vodič tedy připojíme do svorky, která patří při pohledu na zásuvku zepředu k levé zdířce zásuvky. Na pravou zdířku je připojen vodič modrý a na středový kolík vodič žlutozelený.


Kvalitní prodlužovák - zapojení

Na vidlici (zástrčce) je zapojení přesně naopak: černý (hnědý) vodič je na pravém kolíku, modrý vodič na levém kolíku. Vše při pohledu na zástrčku zepředu. Žlutozelený vodič zůstává uprostřed na středové zdířce. Pokud zástrčku z jednoho konce zapojíte do zásuvky na druhém konci, musí si barvy vodičů vzájemně odpovídat.

Nakonec je vhodné ještě jednou provést kontrolu správnosti zapojení ohmetrem. Nemáte-li ohmetr postačí nějaká zkoušečka pro hledání zkratů.

Maximální délku pohyblivých přívodů určuje norma ČSN 34 0350 s názvem Elektrotechnické předpisy ČSN. Předpisy pro pohyblivé přívody a pro šňůrová vedení. Zde se praví, že celková délka pohyblivého přívodu, včetně použitých prodlužovacích přívodů, nemá překročit 50 m. Všimněte si, že zde není slůvko nesmí, ale nemá překročit délku. Pokud nutně potřebujete delší prodlužovací přívod, musí se u připojovaného spotřebiče zajistit spolehlivá ochrana před nebezpečným dotykem.

Takto si můžete vyrobit kvalitní prodlužovák potřebné délky nebo pouze upravit délku vašeho příliš dlouhého kabelu na tu, kterou právě potřebujete.


Provozovatel nezodpovídá za jakékoliv škody přímé či nepřímé vzniklé uživateli z důvodů realizace řešení uvedeném na webu ZapojeniKabelu.cz.

Provozovatel také nezodpovídá za věcnost, správnost či pravdivost dalších portálů a také nezodpovídá za jakékoliv případné škody tímto užíváním vzniklé na které se je možno připojit prostřednictvím odkazů uvedených na internetovém portálu ZapojeniKabelu.cz

Kontakt

zapojenikabelu.cz

kontakt@zapojenikabelu.cz

KM promo
KM promo hys
FunnyJob.cz
TOPlist