Jak správně zapojit...


USB kabel

USB (Universal Serial Bus) je univerzální sériová sběrnice, moderní způsob připojení periferií k počítači, jehož výhodou je možnost připojování Plug & Play bez nutnosti restartování počítače nebo ručního instalování ovladačů. Nástupce připojení (sériový a paralelní port, PS/2, Gameport apod.) pro běžné periférie (tiskárny, myši, klávesnice, fotoaparáty atd).

USB kabel 2.0 obsahuje dvojici datových vodičů (DATA+ a DATA−) je kroucená, vodiče VCC (+5 V) a GND nikoli. Celý kabel je potom stíněný hliníkovou fólií.


USB 2.0

Ve verzi USB 1.1 existují pomalá (Low-Speed) zařízení s přenosovou rychlostí 1,5 Mbit/s (187,5 kB/s) a rychlá zařízení (Full-Speed) s rychlostí 12 Mbit/s (1,5 MB/s).

USB 2.0 nabídla maximální rychlost 480 Mbit/s (60MB/s) v režimu Hi-Speed, avšak zachovala zpětnou kompatibilitu s USB 1.1 (režimy Low-Speed a Full-Speed).

USB 3.0 disponuje více než 10× větší rychlostí, přenosová rychlost je 5 Gbit/s (625 MB/s). Nová technologie má 9 vodičů namísto původních 4 (datové vodiče jsou již 4), přesto zpětně podporuje USB 2.0 a slibuje možnou nižší spotřebu energie (díky Power managementu). Díky tomu je možné používat libovolnou kombinaci zařízení a portů USB 2.0 a USB 3.0.


USB 3.0

Takto si můžete vyrobit USB kabel potřebné délky.


Provozovatel nezodpovídá za jakékoliv škody přímé či nepřímé vzniklé uživateli z důvodů realizace řešení uvedeném na webu ZapojeniKabelu.cz.

Provozovatel také nezodpovídá za věcnost, správnost či pravdivost dalších portálů a také nezodpovídá za jakékoliv případné škody tímto užíváním vzniklé na které se je možno připojit prostřednictvím odkazů uvedených na internetovém portálu ZapojeniKabelu.cz

Kontakt

zapojenikabelu.cz

kontakt@zapojenikabelu.cz

KM promo
KM promo hys
FunnyJob.cz
TOPlist