Jak správně zapojit...


Zapojení internetového kabelu ( RJ45 )

Jak správně poskládat dráty dle barev do konektoru RJ45? Poradíme Vám, jak správně zapojit váš ethernetový kabel pro připojení k internetu.

Co na to budeme potřebovat?

UTP kabel cena cca 7Kč/m
2x konektor RJ45 cena cca 5 Kč/ks
Krytky konektoru (Není nutné dávat) cena cca 5 Kč/ks
Krimpovací kleště cena cca 180 Kč/ks

Existují dva druhy zapojení ethernetového kabelu a to "rovný" a "křížený". Rovný se používá k zapojení Počítat - Rozbočovač (Modem) a křížený, který se používá na spojení Počítač - Počítač. Pokud si nejste jisti jaké zapojení použít doporučuji používat zapojení Počítat - Rozbočovač. Podle následujících obrázků nasadíte konektory RJ45 na kabel a obě strany zacvakneme kleštěmi. Nezapomeňte předtím nasadit krytky konektoru na kabel ( pokud je chcete mít). Drátky na UTP kabelu se neobnažují, konektor RJ45 má malé nožíky, které se do drátků zaseknou.

Zapojení RJ45: Počítač - Rozbočovač / Modem ↓ Zapojení RJ45: Počítač - Rozbočovač / Modem

Pokud nevíte, které zapojení je to správné pro Vás, použijte toto. Tento způsob zapojení může být použit pro spojení počítače s rozbočovačem, switchem, routerem, nebo modemem. V současné době je to nejběžnější varianta zapojení internetového kabelu. Kabel si připravíme tak, aby byli oba konce stejně zapojené a poté nasadíte krimpovací kleště a zacvaknete. Většina síťových zařízení umí sama rozpoznat, zda jde o kabel křížený nebo rovný, a proto bude tato varianta nejvíce používaná. Pozor! Drátky UTP kabelu se na koncích neobnažují, konektor RJ45 má malé nožíky, které se do drátků zaseknou.

Zapojení RJ45: Počítač - Počítač ↓ Zapojení RJ45: Počítač - Počítač

Křížené zapojení se používá při přímém spojení dvou počítačů, tedy pokud mezi nimi není žádný jiný prvek (router, switch). Křížený kabel má jeden konec stejný jako u přímého "rovného" zapojení a druhý konec má dvě barvy prohozené. Zapojení probíhá stejně, srovnáte kabely, nasadíte na kontektor a pomocí krimpovacích kleští zacvaknete. Pozor! Drátky UTP kabelu se na koncích neobnažují, konektor RJ45 má malé nožíky, které se do drátků zaseknou.

Takto si můžete vyrobit UTP kabel potřebné délky nebo pouze upravit délku vašeho příliš dlouhého kabelu na tu, kterou právě potřebujete.


Provozovatel nezodpovídá za jakékoliv škody přímé či nepřímé vzniklé uživateli z důvodů realizace řešení uvedeném na webu ZapojeniKabelu.cz.

Provozovatel také nezodpovídá za věcnost, správnost či pravdivost dalších portálů a také nezodpovídá za jakékoliv případné škody tímto užíváním vzniklé na které se je možno připojit prostřednictvím odkazů uvedených na internetovém portálu ZapojeniKabelu.cz

Kontakt

zapojenikabelu.cz

kontakt@zapojenikabelu.cz

KM promo
KM promo hys
FunnyJob.cz
TOPlist